Jste matka samoživitelka a podpora ze strany státu vám připomíná spíše almužnu? Pokud nemáte z čeho uhradit školní obědy pro své dítko, fakturu od telefonního operátora nebo nezbytný nákup do domácnosti, může vám pomoci půjčka menšího rozsahu.
Drtivá většina zájemců o nebankovní půjčky míří se svou žádostí do banky. Tam ovšem tvrdě narazí. Jestliže nemáte dostatečný příjem, banka vaši žádost o půjčku nemilosrdně smete ze stolu. V takovém případě je jediným řešením zažádat o nebankovní půjčku. Jaká pravidla při jejím výběru a sjednávání platí a na co byste si měli dávat pozor? To vám prozradíme na následujících řádcích.
Hledejte, informujte se a porovnávejte
Jelikož je nebankovních společností operujících na našem trhu vskutku značné množství, je potřeba jednotlivé nabídky mezi sebou porovnávat. Nedívejte se pouze na výši úroků, ale také na hodnotu RPSN a podmínky, za jakých vám společnost finanční rezervu poskytuje. Nenechte se obalamutit skvěle propracovanou reklamní kampaní ani rádoby skutečnými referencemi spokojených klientů, které na svých oficiálních stránkách některé společnosti zveřejňují. Raději zabrouzdejte do internetových fór a diskuzí a přečtěte si skutečné názory jednotlivých osob.
Pozor na termíny splatnosti
Jestliže víte, že následující měsíc nebudete schopni svým závazkům dostát, nespoléhejte na to, že vám je věřitel odpustí. Hromadící se upomínky ve schránce není radno podceňovat. Při problémech se splácením svého věřitele kontaktujte a domluvte se na odkladu splátek nebo novém splátkovém kalendáři.