Neplatí vám na děti? Požádejte o exekuci řidičského oprávnění!

Jste rodič samoživitel a alimenty ne a ne začít chodit pravidelně? Nebo se dá dokonce říci, že jste je vlastně neviděli, ani nepamatujete? Obracíte každou korunu, zatímco váš či vaše ex si vozí pozadí v novém autě? Zatrhněte jim to! V zájmu svých dětí požádejte soud o exekuci na jejich řidičský průkaz.

Peníze vašich dětí

Přestože sotva vycházejí, mají někteří osamělí rodiče stále pocit falešné hrdosti. Přece se ho/jí nebudou o něco prosit! Chyba – soudem stanovené výživné je ze zákona příjmem vašeho dítěte. Jestliže jej po druhém z rodičů důrazně nevymáháte, nejednáte v zájmu nezletilého, nýbrž v přímém rozporu s ním.

Pomoc státu

Máte pocit, že mnohem jednodušší a méně psychicky náročné bude zažádat si o příspěvek od státu? Opět omyl. Se žádostí o sociální dávky vůbec neuspějete nebo vám budou patřičně kráceny. Soudem určené výživné se považuje za příjem rozhodný pro jejich přiznání, ať již jej fakticky dostáváte nebo nikoliv.

Přečtěte si také:  Vdovský důchod - když zemře manžel…

Co z toho – za řidičák se nenajíme

Proč právě řidičák, když si za něj nic nekoupíte? Toto opatření funguje v podstatě jako výstražné a preventivní. Pod pohrůžkou ztráty řidičského oprávnění mnohý rodič (pánové prominou – zejména otec), jak praxe ukazuje, raději dobrovolně zaplatí.

Kdy neuspějete

Logicky tehdy, jestliže váš bývalý protějšek řidičský průkaz nevlastní. Dále pak ovšem v případě, že jej potřebuje pro výkon svého povolání. To však musí soudu doložit včetně potvrzení této skutečnosti od zaměstnavatele a vy tak získáte jeho jméno i adresu a dále můžete požadovat exekuční srážky výživného ze mzdy povinného rodiče.