Aktuální formuláře pro sociální dávky

Na této stránce najdete nejčastěji používané formuláře pro sociální dávky používané při žádosti o sociální dávky, příspěvky a doplatky. Zdrojem formulářů je MPSV, tedy ministerstvo práce a sociálních věcí. Každý formulář je aktualizovaná verze pro rok 2015. Pokud chcete mít jistotu, že získáte nejaktuálnější formulář, nebo potřebujete poradit, jak vyplnit tuto žádost, můžete se podívat na stránky www.mpsv.cz.

Pro zobrazení a vyplnění formuláře potřebujete mít nainstalovaný program Adobe Acrobat reader nebo jiný podobný program, který umí otevřít dokumenty typu PDF. Pro zobrazení formuláře pro sociální dávky stačí kliknout na příslušný odkaz a dokument se vám otevře v novém okně vašeho internetového prohlížeče.

Pokud si nevíte rady, jak postupovat při vyplnění formuláře, zeptejte se v diskuzi na konci této stránky a my vám poradíme

Žádost o přídavky na dítě

Pro podání žádosti o přídavky na dítě můžete použít formulář, který si stáhnete kliknutím na odkaz níže. Dokument si můžete, stáhnou a vyplnit a vytisknout. Pokyny pro jak vyplnit žádost o přídavky na dítě najdete na tomto webu, nebo se můžete podívat na webové stránky MPSV nebo se obrátit na jakýkoliv sociální úřad, kde vám sociálka jistě ráda poradí jak postupovat pro správné vyplnění této žádosti.
Přídavky na děti Formulář 2019: Přídavky na děti

Žádost o příspěvek na bydlení

Příspěvek na bydlení je sociální dávky poskytovaná všem, kdo mají nízké příjmy. Konkrétní výpočet pro nárok na příspěvky na bydlení je řešen v jiné sekci tohoto webu. Pro podání žádosti o tento typ sociální dávky musíte vyplnit tento formulář a obrátit se na příslušný odbor sociální péče ve vašem městě nebo obci
Příspěvek na bydleníFormulář 2019: Příspěvek na bydlení

Žádost o mimořádnou okamžitou pomoc

Sociální příspěvek je poskytován všem občanům ČR, kteří se dostali do hmotné nouze a potřebují získat sociální podporu od státu. Pro získání této dávky opět musíte vyplnit níže uvedené formulář a obrátit se na sociálku podle místa vašeho trvalého bydliště.
Sociální prispevekFormulář 2019: Žádost o mimořádnou okamžitou pomoc

Žádost o sociální dávky pohřebné

Nárok na jednorázové sociální dávky pohřebné vzniká na základě toho, jaké je vaše životní minimum. Abyste dostali tento příspěvek, musíte vyplnit žádost a požádat o přiznání nároku na peníze za pohřebné u příslušné sociálky.
Sociální dávky - PohřebnéFormulář 2019: Sociální dávky – Pohřebné

Přečtěte si také:  Změny v sociálních dávkách v roce 2013

Žádost o sociální dávky porodné

Porodné je určeno všem těm, komu se narodilo dítě. Od roku 2015 mají ale nárok na tento typ jednorázové sociální dávky pouze ti, komu se narodilo první dítě, a také je získání tohoto příspěvku omezeno ekonomickou situací rodiny. Pokud jsou vaše příjmy vyšší než 2,4 násobek životního minima, tak nemáte nárok na získání této podpory.
Sociální dávky - PorodnéFormulář 2019: Sociální dávky – Porodné

Žádost o příspěvek na živobytí

Příspěvek na živobytí, nebo také lidově doplatek do životního minima je poskytován všem žadatelům, jejichž příjmy jsou nižší než zákonem stanovené životní minimum. Jak se přesně stanoví životní minimum, najdete na dalších stránkách na tomto webu. Pro získání této dávky vyplňte níže uvedený formulář.
Příspěvek na živobytíFormulář 2019: Příspěvek na živobytí

Žádost o doplatek na bydlení

Doplatek na bydlení je poskytován těm žadatelům, jejichž náklady na bydlení přesahují více než 30% (nebo 35% v Praze) jejich příjmů. Doplatek na bydlení může být poskytnut pouze za splnění konkrétních podmínek. Pokud chcete vědět, za jakých podmínek můžete získat sociální dávky na bydlení, podívejte se na příslušný článek na tomto webu
Doplatek na bydleníFormulář 2019: Doplatek na bydlení

Žádost o příspěvek na péči

Příspěvek na péči je poskytován všem žadatelům, kteří splní zákonem požadované podmínky. Aby vám byl přiznán nárok na tento ty sociální podpory od státu, musíte vyplnit tuto žádost a obrátit se na svůj sociální úřad ve městě nebo obci, kde máte vedeno trvalé bydliště
Příspěvek na péčiFormulář 2015: Příspěvek na péči

Žádost o změnu výše příspěvku na péči

Tento formulář je určen pro ty žadatele, kteří již mají přiznán nárok na příspěvek na péči a nyní žádají pouze o zvýšení této sociální dávky. Opět je nutné vyplnit formulář a zajít s ním na sociálku, kde se pak rozhodne, jestli vám bude zvýšení dávky schváleno.
Žádost o změnu výše příspěvku na péčiFormulář 2019: Žádost o změnu výše příspěvku na péči

Žádost o podporu v nezaměstnanosti

Žádost o poskytnutí podpory v nezaměstnanosti je určena pro všechny nezaměstnané, kteří hodlají žádat na úřadu práce o přiznání nároku na podporu pro nezaměstnané. Podmínky a výše jakou má podpora je podrobně rozvedena v dalších sekcích tohoto webu. Pro více informací ohledně podpory v nezaměstnanosti si vyhledejte příslušnou stránku.
Žádost o podporu v nezaměstnanostiFormulář 2019: Žádost o podporu v nezaměstnanosti