Co dělat, když mi v bance nepůjčí?

Dostali jste se do finanční tísně a potřebujete půjčit nějakou tu korunu? K rodině pro peníze chodit nechcete a žádat o finanční podporu přátelé je vám poněkud hloupé? Pak budete s největší pravděpodobností mířit do banky. Zde ovšem můžete nepěkně narazit. Jelikož bude nebankovní úředník zkoumat vaši bonitu, stejně jako registru dlužníků a další skutečnosti, může v případě zjištění nedostatků vaši žádost o půjčku smést nemilosrdně ze stolu. Co dělat v takovém případě?

Rozhodně se nevyplatí rezignovat, ale právě naopak začít svou situaci okamžitě řešit třeba u nějaké z nebankovních společností operujících na našem trhu.

Proč vám žádost v bance zamítli?

Důvodů mohlo být hned několik. Překážkou mohl být váš nízký či naopak vysoký věk, nedostatečný nebo dokonce žádný příjem, či záznam v registru dlužníků. Tato skutečnost je velmi důležitá, protože se od ní budou odvíjet vaše další kroky.

Přečtěte si také:  Jak zvýšit během chvilky svoji životní úroveň?

Výběr konkrétního produktu

Máte-li záznam v registru dlužníků, poohlédněte se po nebankovních společnostech, které do registrů dlužníků nenahlížejí. V případě, že vám byla žádost o půjčku zamítnuta z důvodu nedostatečné bonity, pak se vyplatí poohlédnout se po nějaké půjčce bez prokazování příjmu.

Výběr vhodné společnosti

Posledním krokem je výběr konkrétní společnosti, u níž budete o půjčku žádat. Zpravidla se nevyplatí sázet hned na první nabídku, která vám padne do oka. Od věci není srovnat jednotlivé produkty i společnosti, jenž nebankovní půjčky poskytují a zabrouzdat v internetových diskuzích, kde naleznete nespočet názorů spokojených i těch méně spokojenějších klientů.