Také nebankovní půjčka dokáže pokrýt nutné výdaje

Mnohdy se řada z nás může dostat do situace, kdy nám dojdou peníze. Ta rozhodně není nic příjemného, jelikož je to poměrně velký problém, který samozřejmě musíme řešit. Podíváme se proto na jedno z možných řešení, které přinášejí nebankovní půjčky. I ty dnes mohou sloužit právě k tomu, abychom pomocí nich pokryli všechny nutné výdaje, které máme. Důležité je však držet se několika našich rad, které najdete níže.

Jsou různé problémy, stejně jako různé půjčky

Pokud se i vy rozhodnete své finanční komplikace řešit tímto způsobem, je určitě dobré vědět, že existují různé typy úvěrů. Podívejme se společně na několik hlavních typů, jelikož nám pomohou definovat, k čemu konkrétní možnosti využít. Mluvíme tak o variantách, jako:

  • Mikropůjčka
  • Klasická nebankovní půjčka
  • Americká hypotéka

První možnost je ideální ve chvíli, kdy nám chybí pár set nebo pár tisíc korun do výplaty. Ty nám mohou být zaslány třeba do několika málo minut. Standardní půjčka se hodí třeba ve chvílích, kdy se nám porouchá domácí spotřebič či elektronika a my nemáme ani na opravy, ani na koupi nového. V tomto případě mohou být dobrou cestou půjčky bez doložení příjmu. Třetí varianta se už týká vysokých investic, které mohou být v řádech statisíců i milionů. I ty mohou být spojeny s nutnými výdaji – třeba na rekonstrukce, opravy a jiné kroky.

V hotovosti, nebo na účet

Nebankovní půjčky se přizpůsobují potřebám klientů a tak je jasné, že poskytovatelé neustále přicházejí s novými a novými možnostmi toho, co mohou nabídnout. Už dávno tak nenabízejí jenom klasickou formu půjčky, která je zasílána na bankovní účet. Jsou klienti, kteří účet ani nemají, nebo ho mají zablokován a tak by se taková půjčka minula účinkem. Pro ně je jako stvořená hotovostní varianta. A kam pro ni? Třeba na pobočku, nebo můžeme počkat doma, až nám peníze přinese obchodní zástupce poskytovatele.

Přečtěte si také:  Okamžité půjčky na ruku vyřeší menší finanční krizi

Jednoduché získání a rychlé vyřízení

Nebankovní půjčky se od těch bankovních liší především dvěma hlavními pozitivy. Tím první je již zmíněná možnost jednoduchého získání. Není žádnou výjimkou, že se můžeme setkat s variantami, kdy není ověřována naše finanční minulost, což zajistí půjčka bez nahlížení do registru. Stejně tak se můžeme setkat i s variantami, kdy není třeba dokládat příjem, stejně jako není nutné ničím ručit. Dané peníze tedy může získat každý.

Mluvíme-li o rychlém vyřízení, je třeba dodat také fakt, že klasické půjčky můžeme mít třeba ještě v den, kdy si o ně požádáme. U půjčky před výplatou to však může být třeba i několik málo minut. I tím se nebankovní segment jasně odlišuje od bankovního. Zde bývá standardem nejenom složité prověřování, ale mnohdy třeba také čekání i několik dní, někdy i týdnů.

Při výběru hleďte na úrok a RPSN

Dlouhou dobu se říkalo, že to jsou právě nebankovní půjčky, které patří k těm nejméně výhodným. Ani toto tvrzení však už neplatí tak, jako tomu bylo dříve. Sice se setkáme s nevýhodnými, někdy dokonce i neférovými poskytovateli. Ti jsou však proti těm známým a prověřeným v menšině. U nejlepších hráčů na trhu se tak setkáme nejenom s rychlostí a transparentností, ale samozřejmě také s výhodností.

Pokud se podíváme na dva hlavní ukazatele, a to úrok a především potom RPSN, mohou se obě hodnoty blížit segmentu bankovnímu. I to nám jasně ukazuje, že nebankovních půjček už se nemusíme bát tak, jako tomu bylo dříve. Na druhou stranu však stále doporučujeme být obezřetní a dobře si promyslet, zda peníze potřebujeme. A při žádosti radíme dodržet několik zásad:

  • Půjčujte si tolik, kolik opravdu potřebujete
  • Splátky rozložte tak, aby nezatížily váš rozpočet
  • Vždy si požádejte u nejvýhodnějšího poskytovatele