Pomoc s dluhy – hledáte pomoc či řešení problému?

Hledáte nějakou pomoc s dluhy nebo vám dokonce hrozí exekuce a vy si najednou nevíte rady? Pak vám můžeme nabídnout rady a pomoc pro dlužníky v poradně pro dlužníky. Najdete zde mnoho užitečných informací o tom, jak probíhá exekuce, co vám exekutor může zabavit a co vám naopak musí ponechat a jak se bránit.

Exekuce 2011

Pokud vám snad hrozí exekuce na mzdu nebo exekuce na bankovní účet, tak vám nabízím přehledný souhrn o tom, jak probíhá exekuce. Věděli jste třeba to, že vám exekutor vždy musí ponechat částku, která se rovná dvojnásobku životního minima? Ještě donedávna to bylo tak, že jsme měli nárok jen na 1000 korun v hotovosti.

V současné době (tedy i v roce 2011) vám exekutor při provádění exekuce na majetek nebo exekuce na bankovní účet musí ponechat dvojnásobek životního minima (což je v roce 2011 6252 Kč). To platí, i pokud máte zablokovaný bankovní účet. Měli byste dostat možnost vybrat si z něj právě tuto částku.

Přečtěte si také:  Levná nebankovní půjčka do 20 000 Kč

Bohužel to ale není tak, že byste si tyto peníze mohli brát každý měsíc. Pokud je vám nařízena exekuce na bankovní účet, pak si můžete vybrat peníze pouze jednou po celou dobu trvání exekuce. Pokud jste tedy díky zablokovanému účtu zůstali úplně bez peněz, musíte se domluvit se zaměstnavatelem, aby vám posílal peníze na poštu složenkou nebo vyplácel peníze v hotovosti.

Poradna pro dlužníky

Trápí vás něco jiného? Máte otázky na dluhy a exekuce? Pak se podívejte na poradna pro dlužníky a určitě tam najdete odpověď na otázku, která vás trápí. Sami se také můžete zeptat na to, co vás konkrétně zajímá