Finance

Když vám starobní důchod nestačí…

Mít dostatek peněz ve stáří, to se snaží prakticky každý z nás. Ovšem někdy se situace tak vyvrbí, že naše celoživotní snažení prostě nestačí a my pak ve stáří nemáme pomalu ani na chleba. Jenže tato situace nemusí být konečnou variantou. Jak to vyřešit?

Půjčka pro důchodce

Potřebujete-li pouze splatit nejdůležitější faktury nebo jeden nákup, a víte-li, že za několik dnů vám přijde důchod, kterým byste všechno zvládli zaplatit, můžete si půjčit. Ano, čtete správně! I v důchodě si můžete půjčit! I když se nejedná o horentní sumy, které by vám vystačily na koupi nového domu i s obrovskou zahradou, pro nejdůležitější platby bude tato půjčka naprosto stačit.

Kde se půjčuje i důchodcům?

Subjektů poskytujících půjčky důchodcům sice není mnoho, ovšem nachází se zde několik skutečně seriózních, které poskytují dokonce půjčky zdarma. Těmi jsou zaplo.cz a Ferratum. U zaplo.cz dostanou všichni noví klienti první půjčku naprosto zdarma. U druhé zmíněné společnosti získáte pouze částku jeden, dva nebo tři tisíce bez dalších poplatků nebo úroků. Dalšími společnostmi, které půjčují důchodcům, jsou Click Credit. U všech těchto společností si může tedy půjčit i důchodce, ovšem některé mají k tomu dáno jedno ALE.

Přečtěte si také:  Kupte si, co chcete díky výhodné americké hypotéce

U kterých společností je ALE?

U společností zaplo.cz musíte být starší 18 let, což jako důchodce určitě splňujete. U poslední zmiňované, tedy zaplo.cz, musíte mít navíc založený účet v bance, být schopni splatit úvěr a nemít žádné dluhy. U společnosti Ferratum jsou pak poněkud přísnější podmínky, a to nutnost být ve věku od 21 do 85 let. Takže u této společnosti si skutečně velice staří důchodci nepůjčí. To je ale vše! Žádné další podmínky nebudou kladeny!